News

स्थानीयको अवरोधपछि मध्यरातमा गाडियो संक्रमितको शव

१३ साउन, वीरगञ्ज । वीरगञ्जमा कोरोना संक्रमितको शव व्यवस्थापनमा समस्या देखिएको छ । शव व्यवस्थापनका लागि तोकिएको ठाउँका स्थानीयले विरोध गरेपछि अन्त्येष्टिमा समस्या भएको हो ।

कोरोना संक्रमणबाट वीरगञ्जमा मृत्यु भएका पाँच जना संक्रमितको शव व्यवस्थापन तीन ठाउँमा भएको छ । स्थानीयको विरोधकै कारण कोरोना विशेष अस्पतालमा आइतबार मृत्यु भएका भारतीय नागरिकको शव व्यवस्थापन मध्यरातमा गरिएको छ ।

सोमबार मध्यरातमा तिलावे खोलाको किनारमा नेपाल प्रहरी र नेपाली सेनाको टोलीले शवलाई खाल्डोमा गाडेको हो । शव व्यवस्थापनको जिम्मा नेपाली सेनाको भएपनि स्थानीयले अवरोध गरेपछि प्रहरीले पनि सहयोग गर्दै आएको छ ।

स्थानीय प्रशासन र महानगरपालिकाले भनेको स्थानमा शव व्यवस्थापनमा स्थानीयले अवरोध गरेपछि राति तिलावेमा संक्रमितको शव गाडिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय पर्साका प्रवक्ता डिएसपी मनोजित कुँवरले जानकारी दिए । सोमबार वीरगञ्ज–३१ बेल्वाको जंगलमा शव व्यवस्थापनका लागि गएको नेपाली सेनाको टोलीलाई स्थानीयले बाटैमा रोकेका थिए ।

जेसिबी र ट्याक्टरसहित तोकिएको स्थानमा खाल्डो खन्न जान लागेको सेनाको टोलीलाई वीरगञ्ज–३२ टेढाका स्थानीयले बाटैमा रोकेका हुन् । गाउँको नजिक कोरोना संक्रमितको शव व्यवस्थापन गर्न नदिने अडान स्थानीयले राखेका थिए ।

बेल्वाका स्थानीय नेता भिखारी मियाँ बस्ती नजिक संक्रमितको शव व्यवस्थापन नगर्न स्थानीयले अनुरोध गर्दै आएको बताउँछन् । ‘बस्तु भाउ चराउन, घाँस काट्न जंगल जाने गरेका छन् । जंगल छेउमा झवराह गाउँ पनि छ । गाउँ नजिकै जंगलमा शव व्यवस्थापन गर्दा गाउँमा कोरोना संक्रमण फैलिन सक्छ भन्ने डर स्थानीयमा छ,’ उनले भने, ‘गाउँभन्दा बाहिरका त्यसमाथि कोरोना संक्रमितको शव गाउँमा व्यवस्थापन गर्न हुँदैन भनेका हौं ।’

Related Articles

Back to top button
Close