News

नेपाली स्कुले किशोरको बेहाल ! कोरोनाको कहरमा ६ महिनादेखि भारतका सडकमा भौंतारिँदै

काठमाडौं। ९ कक्षामा फेल भएपछि भागेर भारत पुगेका एक नेपाली किशोर अहिे झारखण्डको चक्रधरपुर पुगेका छन् । ९ कक्षामा फेल भएपछि उनलाई उनका पिताले गाली गरेका थिए । त्यही गालीका कारण घर छाडेर हिँडेका उनी नेपालबाट हिमाचल प्रदेश, चंडीगढसहित भारतका विभिन्न ठाउँहरुमा घुम्दै ४ दिन पहिले चक्रधरपुर पुगेका हुन् । चक्रधरपुरमा उनी बेवारिसे जीवन बताउन बाध्य भएको भारतीय अखबार दैनिक जागरणले लेखेको छ । उनको नाम राजकुमार राजपुत लेखिएको छ र उनको नेपालको ठेगाना छिनकेत लेखिएको छ ।

नेपालमा छिनकेत भन्ने एउटा ठाउँ रुकुम जिल्लामा छ तर उनी त्यहीँका हुन् वा उनले बताउने र भारतीय पत्रकारले सुन्ने क्रममा केही गल्ती भएर ठाउँको नाम फरक परेको हो भन्ने प्रस्ट छैन । अखबारले उनको तस्वीर प्रकाशित गरेको छ जसको आधारमा उनको पहिचान हुने अपेक्षा गरिएको छ । राजकुमार विगत ४ दिनदेखि चक्रधरपुरको नेशनल हाइवे ७५ को किनारमा एक ठेलामा जीवन बिताइरहेका छन् । कसैले केही दिए खान पाउने उनी कसैले केही नदिए भोकै बस्न बाध्य छन् । अब राजकुमार घर फर्किन चाहन्छन् ।

Related Articles

Back to top button
Close