News

कञ्चनपुरका एक प्रहरी जवानमा पनि देखियो कोरोना

बैशाख ११, २०७७ धनगढी : कञ्चनपुरका एक प्रहरी जवानमा कोरोना भाइरस सं,क्र,म,ण देखिएको छ। उनमा र्‍यापिड टेस्टमार्फत कोरोना पोजेटिभ देखिएको हो। जिल्ला प्रहरी कार्यालय कञ्चनपुरमा कार्यरत ती प्रहरी जवानको बिहीबार र्‍यापिड परीक्षण गरिएको थियो। उनको थ्रोट स्वाब परीक्षणका लागि धनगढीस्थित प्रयोगशालमा लैजाने तयारी भइरहेको जनाइएको छ। श्रोत थाहा खबर

यो पनि ८१ र ६५ वर्षीया वृद्धाले एकैदिन कोरोनालाई जितेर घर फर्किए

डडेल्धुरा : युरोपियन मुलुकमा कोरोनाबाट सबैभन्दा धेरै ६० वर्ष भन्दामाथि उमेर समूहका धेरैले ज्यान गुमाइरहेका छन्। उनीहरुमा रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता कमजोर रहेकाले यस्तो तर्क गरिएको छ।तर नेपालमा कोरोना संक्रमित ६० वर्षमाथिका तीनजना वृद्धाले कोरोनालाई जित्‍न सफल भएका छन् छन्। बिहीबार मात्रै काठमाडौंको सनसिटी अपार्टमेन्टमा बस्‍ने ८१ वर्षीया वृद्धाले कोरोनालाई जितेर घर फर्किएकी छन्।पाटन अस्पतालको आइसोलेसनमा उपचाररत उनी आफ्ना ५२ वर्षीय छोरोसँगै कोरोनालाई जितेर घर फर्किएकी हुन्। चैत ४ गते बेलायतको लण्डनबाट आएकी उनी, छोरा र बुहारीमा र्‍यापिड टेस्टमा कोरोना देखिएको थियो।

वीरगञ्‍ज नाकाबाट कै,ला,ली पुगेकी थिइन् कोरोना सं,क्र,मि,त महिला त्यसपछि भएको पीसीआर परीक्षणमा आमा र छोरालाई कोरोनाभाइरस संक्रमण पुष्टि भएको थियो। तर बुहारीमा भाइरसको सं,क्र,म,ण देखिएको थिएन। संक्रमण हटेपछि आमा छोरालाई बिहीबार डिस्चार्ज गरिएको छ।उता सुदूरपश्‍चिमकी कोरोना संक्रमित वृद्धा पनि कोरोनालाई जितेर घर फर्किएकी छन्। कैलालीको लम्की चुहा नगरपालिका-१ कि ६५ वर्षीय वृद्धा बिहीबार सेती प्रादेशिक अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएकी हुन्।

उनको पनि लगातार दुई पटक रिपोर्ट ‘नेगेटिभ’ आएपछि अस्पतालबाट डिस्चार्ज गरिएको सेती प्रादेशिक अस्पतालका सूचना अधिकारी दिलिप श्रेष्ठले बताए।उनी वीरगञ्‍जबाट आएर १२ दिन क्वारेन्टाइनमा बसेकी थिइन् भने चैत २२ गते कोरोना पुष्टि भएको थियो। लम्कीचुहा बहुमुखी क्याम्पसको क्वारेन्टाइनमा राखिएकी ती महिलाको र्‍यापिड टेष्टमा नेगेटिभ देखिएपनि राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला काठमाडौँमा परीक्षण गर्दा कोरोना पोजेटिभ देखिएको थियो।यसअघि कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) बाट संक्रमित भएकी बागलुङकी ६५ वर्षीया मनकुमारी पौडेल निको भएर घर फर्किसकेकी छन्। गत शनिबार उनको रिपोर्ट नेगेटिभ आएपछि धवलागिरि अस्पतालले डिस्चार्ज गरेको थियो।

सनसिटी अपार्टमेन्टका कोरोना सं,क्र,मि,त दुवैजना निको भए योसँगै कोरोना निको भएर घर फिर्नेको संख्या १० पुगेको छ। अब देशका विभिन्‍न अस्पतालमा ३७ जना कोरोना संक्रमितको उपचार भइरहेको छ। सुदूरपश्‍चिम प्रदेशमा चार जना कोरोनालाई जितेर घर फर्किएका छन्। धनगढी उप-महानगरपालिका ५ का ३४ वर्षीय पुरुष, लम्कीका २१ वर्षीय युवक र कञ्चनपुर बेदकोटका ४१ वर्षीय पुरुष यसअघि नै घर फर्किसकेका छन्।अब धनगढी उप-महानगरपालिका ५ की ३४ वर्षीय महिला मात्रै सेती अस्पतालको आइसोलेसनमा उपचाररत छिन्। नेपालमा सबैभन्दा धेरै २८ जना कोरोना संक्रमित उदयपुरमा भेटिएका छन्।

Related Articles

Back to top button
Close