News

हेलिकप्टरबाट उपचारको लागि काठमाडौं राज्धानी पुर्याईएकी सुत्केरी महिलाको मृत्यु

हेलिकप्टरबाट उपचारको लागि काठमाडौं राज्धानी पुर्याईएकी सुत्केरी महिलाको मृत्यु

काठमाडौं / संखुवासभाबाट शुक्रबार सेनाको हेलिकप्टर मार्फत उद्धार गरि उपचारका लागि काठमाण्डौ पुर्याईएकी खाँदबारी ६ कि गंगा कार्कीको शुक्रवार राती करिव १० बजे मृत्यु भएको छ । खाँदबारी नगरपालीका वडा नं. ६ पांठाका सुत्केरी महिला गंगा कार्कीको स्वास्थ्य अवस्था गंभिर बनेपछि अन्तत उनलाई शुक्रबार साँझ नेपाली सेनाको हेलिकप्टर मार्फत काठमाण्डौ स्थीत थापाथली प्रसुति गृह पुर्याईएकी उनको सनिबार मृत्यु भएको पारिवारिक श्रोतले जनाएको छ ।

सुत्केरी ब्यथा लागेपछि गत चैत्र ४ गते खाँदबारी अस्पताल भर्ना भएकी उनलाई प्रसुतिमा समस्या भएपछि सुबिधा सम्पन्न अस्पताल मानिएको बिराटनगर स्थित नोवेल हस्पीटलमा रिफर गरिएको गरिएको थियो । नोवेल हस्पिटलमा उनले स्टिल बर्थ अर्थात उनले मृत शिसुलाइ जन्म दिएपछि उनको स्वास्थ्य गंभिर अवस्थामा पुगेको पारिवारिक श्रोतले जनाएको छ ।

बिपन्न परिवारिक अवस्था रहेका उनको जिवन बचाउनका लागि २ लाख बढि खर्च गरिसक्दा समेत कुनै सुधार नआएपछि खर्च अभावमा उनलाई परिवारले घर फर्काउन बाध्य भएको थियो । प्रसव पिँडामा रहेका उनको स्वास्थ्य अवस्था थप गंभिर र जटिल बन्दै गएपछि उनलाई पुन संखुवासभाको सदरमुकाम स्थित खाँदबारी अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो ।

बेहोस अवस्थामा रहेको ६ हप्ताकी सुत्केरी उनको स्वास्थ्यमा कुनै सुधार नआएपछि जिल्ला अस्पताल बिकास समितिका अध्यक्ष सुमन शाक्य, प्रमुख जिल्ला अधिकारी जीवनप्रसाद दुलाल र खाँदबारी अस्पतालमा कार्यरत चिकित्सकको सक्रिय पहलमा उद्धार गरि उनलाई सेनाको हेलिकप्टर मार्फत काठमाण्डौ स्थित लगिएको थियो। काठमाडौ पुग्ने बिइतिकै उनको बिधान भएको बताईएको छ।

Related Articles

Back to top button
Close