News

अस्ट्रेलियामा च’क्कु देखाएर लुटेरालाई धपाएकी नेपाली युवतीको अन्तर्राष्ट्रिय मिडियामा चर्चा (भिडियो)

सिड्नी। अस्ट्रेलियाका मिडियामा नेपाली युवती चर्चामा छाएकी छिन्। लु’ट्न आएको लु’टेरालाई च’क्कु देखाएर धपाएपछि उनको सर्वत्र चर्चा भएको हो। न्यु साउथ वेल्सको अबर्नमा रहेको मार्टमा काम गर्दागर्दै लुटेरा मार्टभित्र छिरेर नेपाली युवती पवित्रा कार्कीलाई ड’र देखाउँदै पैसा मागेको थियो। तर पवित्रा कार्कीले भान्सामा प्रयोग गरिने च’क्कु देखाउँदै लु’टेरालाई नै भगाइदिइन्।

स्थानिय मिडियाले उनलाई साहसी युवतीको रुपमा चि’त्रित गर्दै घट’नाको बारेमा समाचार प्रकाशन गरेका छन्। 7 News ले बनाएको भिडियो

यो पनि पद्नुहोस

धेरै मान्छे’हरु कर्म गर्ने तर फलको आ’श नगर्ने पक्षमा रहने गरेका छन् । तर सधैं कर्मका कारण मात्रै सफलता हात पर्छ भन्ने कुरा सधै सत्य हुँदैन । कहिलेकाँही भाग्य’को चमत्कार पनि देखिने गर्दछ ।

यस्तै एक घट’ना बाहिर आएको छ । तान्जानियाका एक सामान्य नागरिक रातारात करोडपति बनेका छन् । अहिलेसम्म’कै सर्वाधिक ठूलो तान्जानाइट नामक बहुमूल्य रत्न फेला पारेका उनी एक रातमैँ करो’डपति बनेका हुन् ।

कुल १५ किलो तौल भएका दुईवटा पत्थर फेला पा’रेका सानिनिउ लाइजर’ले खानी मन्त्रालयबाट ४१ करोड नेपाली रुपैयाँ बराबरको रकम प्राप्त गरेका हुन् । उक्त सफलता’पछि ति व्यक्तिले भने, ‘भोलि ठूलो भोज हुन्छ ।’ गहना बना’उन प्रयोग हुने तान्जाना’इट पत्थर उत्तरी तान्जानियामा मात्रै पाइन्छ ।

यो पृथ्वीमा पाइने दुर्लभ रत्नहरूमध्ये एक हो । एक स्थानीय भूवैज्ञा’निकले यसको आपू’र्ति आगामी २० वर्षभित्र समाप्त हुने अनुमान गरेका छन् । यो पत्थरलाई हरियो, रातो, बैजनी र नीलो रङ्गको विविधताका कारण विशेष मानिन्छ। यसको मूल्य रङ्गको दुर्लभ’ताको आधा’रमा निर्धारण गरिन्छ ।

तर जति राम्रो रङ्ग र सफा छ, मूल्य त्यति नै बढी हुने अन्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्य’महरुले जानकारी गराएका छन् । राष्ट्रप’ति जोन मागुफुलीले फोन गरेर लाइजरलाई बधाई दिएका छन् । भर्खरै करो’डपति बनेका ५२ वर्षीय लाइजर खानी’मा रत्न र बहुमूल्य पत्थर खोज्ने काम गर्दै आएका थिए ।

उनका चार’वटी श्रीमती र ३० सन्तान रहेको कुरा समा’चारमा उल्लेख गरिएको छ । उनले आफ्नो समुदा’यका लागि पनि लगानी गर्ने बताएका छन् ।- एजेन्सी

 

Related Articles

Back to top button
Close