News

सुवास नेम्वाङको टोलीलाई प्रचण्डले भने– अर्का अध्यक्षलाई सम्झाउनुहोला

१८ असार, काठमाडौं । नेकपा अध्यक्ष प्रचण्डले आफ्नो निवासमा छलफलका लागि आएका केपी ओली समूहका नेताहरुलाई सम्झाउँदै भने– ‘हामीले जे कमजोरी गर्‍यौं, भन्नुहोला । अर्का अध्यक्षले के कमजोरी गर्नुभयो, त्यो पनि भन्नुहोला ।’

विहीबार बिहान प्रचण्डनिवासमा आयोजित छलफलमा उपप्रधानमन्त्री ईश्वर पोखरेल, महासचिव विष्णु पौडेलका साथै सुवास नेम्वाङ, शंकर पोखरेल लगायतका स्थायी कमिटी सदस्यहरुको सहभागिता थियो । छलफलमा परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली, प्रधानमन्त्रीका सल्लाहकार विष्णु रिमाल पनि थिए ।

प्रचण्ड निकट नेता एवम् ऊर्जामन्त्री वर्षमान पुन (अनन्त), जनार्दन शर्मा (प्रभाकर), मातृका यादव, हरिबोल गजुरेल लगायतका नेताहरु पनि छलफलमा सहभागी थिए ।

‘सहमति लागु गरौं, एकता जोगाऔं’

प्रचण्डसँगको छलफलमा ओली पक्षका नेताहरुले विगतका सहमति लागु गर्नुपर्ने र पार्टी एकतालाई सुदृढ बनाएर अघि बढ्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् ।

रक्षामन्त्रीसमेत रहेका नेता ईश्वर पोखरेलले विगतका सहमति लागु गरेर अघि बढ्नुपर्ने बताए । उनको भनाइ उद्धृत गर्दै छलफलमा सहभागी एक नेताले भने, ‘पार्टी एकतालाई बचाउनुपर्छ,’ विगतका सहमति लागु गरेर जाऔं, त्यसमा हामी पनि सहयोग गर्छौं ।’

छलफलमा ओली पक्षका नेताहरुले पार्टी विभाजनको स्थिति आउन नदिन प्रचण्डसँग आग्रह गरेका थिए । छलफलबारे जानकारी दिँदै नेकपा संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङले अनलाइनखबरसँग भने, ‘हामीले प्रचण्ड कमरेडलाई हाम्रा कुराहरु सबै राख्यौं । अहिले यो जुन स्थिति छ, यो गम्भीर छ, अहिले यो एकता टुट्यो भने जनतालाई हामीले भन्ने ठाउँ रहँदैन, हामीले जनता र कार्यकर्तालाई के जवाफ दिन्छौं ? त्यसकारण यसलाई यताउति हुन दिनुहुँदैन, यही भन्न हामी आएका हौं ।’

प्रचण्डलाई भनेको कुरा उधृत गर्दै नेम्वाङले अनलाइनखबरसँग भने, ‘तपाईहरुले पार्टी एकता गर्नुपर्छ भनेर हामीले मान्यौं । एकता गर्‍यौं । यसलाई जोगाउन तपाईहरु लाग्नोस्, तपाईहरुले भने अनुसार गर्नका लागि हामी तयार छौं ।’

नेताहरुको कुरा सुनिसकेपछि आफ्ना कुरा राखेका प्रचण्डले भने, ‘मलाई पनि एउटा फिलिङस छ, अर्का अध्यक्षले पनि समस्या फिल गर्नुभयो होला । उहाँले के कमजोरी गर्नुभयो, तपाईहरुले त्यो पनि उहाँलाई भन्नुहोला ।’

ओली पक्षका नेताहरु ‘हामी त्यो गर्छौं’ भनेर खुमलटारबाट बाहिरिएका थिए ।

ओलीलाई हटाउन सर्वसम्मति खोज्ने प्रयास

बुधबार साँझ ललितपुरको झम्सिखेलमा सम्पन्न प्रचण्ड–माधव पक्षका ३० नेताहरुको भेलाले ओली पक्षका नेताहरुसँग पनि छलफल गर्ने निर्णय गरेको थियो ।

Related Articles

Back to top button
Close