Entertainment

दाहिने शंख देख्नेबित्तिकै चोखो मन ले, ॐ लेखेर #शेयर गर्नुहोस् ७ दिन भित्र तपाईंको इच्छा पूरा हुनेछ

दाहिने शंख देख्नेबित्तिकै चोखो मन ले, ॐ लेखेर #शेयर गर्नुहोस् ७ दिन भित्र तपाईंको इच्छा पूरा हुनेछ यस्तो दृश्य सधैं देख्न असम्भव छ तसर्थ निश्चिन्त भई खुशी लागेमा

 

यो पनि पद्नुहोस

काठमाडौँ -हनुमान (हनुमान्, अंजनेय र मारुति पनि) परमेश्वरको भक्ति ९हिन्दू धर्ममा भगवानको भक्ति०को सबैभन्दा लोकप्रिय अवधारणाहरू मध्ये र भारतीय महाकाव्य रामायणमा सबैभन्दा महत्वपूर्ण व्यक्तिहरू मध्ये एक हुन।

उनी केही विचारहरूको अनुसार ११औँ अवतार रुद्रावतार(रुद्र ९ भगवान शिवको अवतार०, सबैभन्दा तागतवर र बुद्धिमान अवतार मानिन्छन। उनको सबैभन्दा प्रसिद्ध उपलब्धि, जसरी कि रामायणमा वर्णित छ, बाँदरहरूको सेनाको तथा अग्रणी रूपमा रहेको राक्षस राजा रावण सित युद्ध।उनलाई बजरंग बली पनि भनिन्छ किन भनें उनको शरीर एक वज्रको समान थियो।

कलियुगमा सबैभन्दा चाँडै प्रसन्न हुने देवताका रुपमा पनि भगवान श्री रामका परम भक्त हनुमानजीलाई लिइन्छ । मंगलबारको दिन हनुमानजीको पूजा–पाठ गर्ने व्यक्तिलाई सफलता, शौभाग्य मिल्नुका साथै मांगलिक दोष तथा क्रोध नियन्त्रण जस्ता दुष्प्रभावबाट मुक्ति मिल्नेछ । यस्तै जीवनको सबै मनोकांक्षा पूरा हुने शास्त्रमा उल्लेख छ । हनुमानजीको पूजा गर्ने व्यक्तिको मन सफा र शान्त हुने विश्वास गरिन्छ ।

Related Articles

Back to top button
Close